NORDIC WALKING w PG w Szymiszowie

28 listopad 2014
Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie słynie z uprawiania sportu. W zeszłym roku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego postanowili spopularyzować wśród młodzieży szkolnej nordic walking i zakupili kijki do tego sportu. Uczniowie bardzo szybko nauczyli się prawidłowej techniki chodzenia z kijami i chętnie uczestniczą w takich zajęciach na świeżym powietrzu wykorzystując właściwie cztery pory roku.
To prawdziwa zaleta uprawiania tego sportu. W czasie trwania zajęć gimnazjaliści doskonalą swój chód oraz rozwijają umiejętności i zdolności lekkoatletyczne. Chodzenie z kijami do nordic walking rozwija wszelkie partie mięśni, tj. nóg, pośladków, bioder, pleców, ramion i barków, dlatego też to doskonały trening lekkoatletyczny, ale także poprawienie kondycji i wytrzymałości do gier sportowych czy pozostałych dziedzin sportu. To również wspaniała okazja do poprawienia kondycji psychicznej a co za tym idzie-samopoczucia i obniżenie poziomu stresu. Intensywny marsz z kijami wyzwala w uczniach pomimo wysiłku wiele radości i uśmiechu i potwierdza, że włączenie tego sportu do treningu uczniów PG w Szymiszowie to był strzał w dziesiątkę!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-11-28 16:30:24)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2014-11-28 16:55:05)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425305