Młodzi dziennikarze z PSP nr 4 i świetlicy ARKI na tropie

16 marzec 2012
W drugiej części warsztatów dziennikarskich z Telewizją City Sat Gordzielik realizowanych w ramach "Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł" młodzi dziennikarze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich oraz świetlicy ARKI zajęli się nowym zagrożeniem, jakim są napoje energetyzujące. Specjaliści ostrzegają, że 90% rodziców wie, że ich dziecko sięga po napoje energetyczne, jednak nie zdają sobie sprawy z zagrożenia.
Uczennice klasy V Katarzyna Pszowska i Dominika Knopik przeprowadziły wywiad z panią doktor J. Janecką na temat " Napoje energetyczne a zdrowie" Rozmowa dotyczyła min składu, działania i szkodliwości napojów. Pani doktor zwróciła uwagę na możliwość uzależnienia psychicznego i fizycznego od tego typu drinków i niebezpieczeństwa związanego ze spożywaniem "energy" napojów przez dzieci. Podopieczni ze świetlicy Arka przeprowadzili sondę, w której pytali mieszkańców Strzelec Opolskich: Czy piją drinki energetyzujące? Czy polecili by tego typu napoje dzieciom. Przygotowany materiał będzie można obejrzeć 19 marca w programie "Echo Szkoły" w Telewizji City Sat Gordzielik .

Oprac. PSP4

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-03-16 12:01:21)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420181