Mikołajkowy Turniej Koszykówki

8 grudzień 2014
Międzyszkolny Klub Sportowy w Strzelcach Opolskich we współpracy z Międzyszkolny Ośrodkiem Sportowym w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Popularyzacja sportu i aktywności ruchowej wśród zawodników MKS-u Strzelce Opolskie i mieszkańców Strzelec Opolskich tradycyjnie jak co roku 7 grudnia 2014r. zorganizował Mikołajkowy Turniej Koszykówki dla najmłodszych zawodników klubowych sekcji koszykówki
W imprezie wzięły udział cztery drużyny dziewcząt i cztery drużyny chłopców z Brzegu, Ziębic, Piekar Śląskich, Strzelec Opolskich, Otmuchowa, Bytomia i Opola. Łącznie w turnieju aktywnie grało 92 zawodników. Wyniki meczów dziewcząt: Piekary Śl. –Strzelce Op. 11:28, Ziębice – Brzeg 34:16, Piekary Śl. – Brzeg 30:14, Ziębice – Strzelce Op. 33:27, Piekary Śl. – Ziębice 38:45, Strzelce Op. – Brzeg 42:8. Wyniki meczów chłopców: Bytom – Strzelce Op. 24:25, Otmuchów – Opole 9:57, Opole – Strzelce Op. 29:24, Otmuchów – Bytom 21:35, Bytom : Opole 20:26, Strzelce Op. – Otmuchów 36:20.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – UKS „Dwójka” Ziębice – trener: Jacek Ławrynowicz
II miejsce – MKS/MOS Strzelce Opolskie – Andrzej Damaszek
III miejsce – UKS „LA-Basket” Piekary Śląskie – B
eata Niedbalska-Holeczek
IV miejsce – KS „Stal” Brzeg – Katarzyna Iwanicka
I miejsce – UKS MOS Opole – Remigiusz Polek
II miejsce – MKS/MOS Strzelce Opolskie – Andrzej Rychlik
III miejsce – MOSM Bytom – Marcin Olczyk
IV miejsce – MKS Otmuchów – Waldemar Wąsowicz

Imprezę poprowadził dyrektor MOS Andrzej Damaszek, mecze sędziowali: Wiktor Damaszek, Roman Bukowski, Magdalena Bartosiewicz, Łukasz Gazda, Krzysztof Lelonkiewicz, Barbara Sikora, Kinga Samól, Joanna Duczmalewska, Angelika Popiołek. Organizatorzy przygotowali wszystkim uczestnikom słodkie niespodzianki, dyplomy, puchary i nagrody, które wręczyli Józef Kampa, Marek Życzyński i Stanisław Trzeciak podczas uroczystego zakończenia turnieju. Miłą niespodziankę przygotowali także rodzice drużyny mini koszykówki dziewcząt, którzy zakupili dla swoich pociech maskotkę drużyny. W organizację turnieju włączyli się także: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Opolski Związek Koszykówki, Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka, Tauron Polska Energia oraz rodzice naszych zawodników. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy oraz zawodnikom, trenerom i rodzicom dzięki którym turniej przebiegł w bardzo miłej, sportowej atmosferze.
Turniej współfinansowała gmina Strzelce Opolskie.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-12-08 10:42:49)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425421