Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców „Wspólna Europa”

20 maj 2014
Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich zorganizowali w dniach 16-18 maja 2014r. XI Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców „Wspólna Europa”. W turnieju udział wzięli chłopcy z rocznika 2001 i młodsi z klubów: Górnik Trans Wałbrzych, MOSM Bytom, KS Pogoń Ruda Śląska, SKS Start Łódź, MKS MOS Strzelce Opolskie oraz drużyna z naszego partnerskiego miasta z Czech BVK Holice.

Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym , tak więc zawodnicy podczas trzech turniejowych dni rozegrali> łącznie 15 meczów koszykówki. W trakcie turnieju prezes klubu Dariusz Bizan oraz zastępca Burmistrza Strzelec Op. Józef Kampa w asyście najmłodszych zawodniczek MKS-u przecięciem wstęgi otworzyli galerię> 20-lecia Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Strzelcach Opolskich. Swój jubileusz klub będzie uroczyście obchodzić w sobotę 24 maja 2014r. w hali sportowej przy PG nr 2 w Strzelcach Op., na który serdecznie zaprasza wszystkich byłych  i obecnych zawodników klubu a także wszystkich miłośników koszykówki.  Galerię można było oglądać w trakcie turnieju, a także wystawiona będzie podczas klubowej imprezy jubileuszowej.

>  Klasyfikacja końcowa turnieju „Wspólna Europa”:

> I miejsce – MOSM Bytom

> II miejsce – KS Pogoń Ruda Śląska

> III miejsce – BVK Holice

> IV miejsce – SKS Start Łódź

> V miejsce – MKS MOS Strzelce Opolskie

> VI miejsce  - Górnik Trans Wałbrzych

Podczas uroczystego zakończania przedstawiciele władz miasta oraz klubu> wręczyli wszystkim zawodnikom koszulki, a kapitanom drużyn puchary i dyplomy.
Nagrody otrzymali również najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn:

Millem Adam - MOSM Bytom

Pustelnik Tomasz - KS Pogoń Ruda Śląska Dvorak Tomas - BVK Holice

Keller Piotr - SKS Start Łódź Sternicki Adam - MKS MOS Strzelce

Opolskie Matisik Kamil - Górnik Trans Wałbrzych

Nagrody wręczali:
Zastępca Burmistrza Strzelec Opolskich Józef Kampa, Wiceprzewodniczący Rady Miejsckiej Henryk Rudner oraz Tadeusz Koteluk, Stanisław Trzeciak i Dyrektor GZOiW w Strzelcach Opolskich Marek Życzyński.

Całość imprezy poprowadził dyrektor MOS Strzelce Opolskie Andrzej Damaszek. Zawody sędziowali: Tomasz Olbiński, Marcin Borowik, Remigiusz Polek oraz Grabowski Robert. Obsługę medyczną zapewniła pani Wiesława Kwasik. Turniej współfinansowała Gmina Strzelce Opolskieo raz Fundacja Aktywni w Regionie

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-05-20 07:32:03)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2014-05-20 13:56:29)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424638