Międzynarodowa Biesiada Śląska w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich

17 maj 2011
14 maja w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich spotkali się Węgrzy, Rumunii, Turcy, Niemcy i Polacy przy jednym biesiadnym stole, aby wspólnie spędzić sobotnie popołudnie. Jak to na biesiadzie bywa, były tańce, hulanki, smalec, kołacz, fanty i przemiła atmosfera. To nie przypadkowe spotkanie tylko kolejny etap realizowanych w szkole projektów miedzynarodowych.
Goście bawili w naszym mieście juz od wtorku. Poznawali kulturę miasta, zwiedzili Opole, Krasiejów, Bierkowice, Kraków, spotkali się z włodarzami miasta i wzięli udział w szeregu warsztatach prowadzonych w szkole, m.in. „Muzyka i taniec burzą mury”, „Wspólne miejsca dla kultur naszych narodów – warsztaty fotograficzno – plastyczne”. Została po zajęciach pamiątka – kolejne grafitii na korytarzu szkolnym. Biesiada była również podsumowaniem naszych działań, które od września miały miejsce w szkole w ramach obchodzonej 90 rocznicy Powstan Śląskich. Wszystkie nasze działania zostały sfinansowane ze środków programu Comenius i PNWM, które pozyskaliśmy. Nie zabrakło wsparcia Rady Rodziców naszej szkoły, której serdecznie dziękujemy jak rownież firmie KOMAX – Strzelce Opolskie.

Oprac. PG1

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-05-17 10:04:33)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2011-05-17 13:00:07)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418134