Międzygminny konkurs ortograficzny o puchar przechodni burmistrza strzelec opolskich

6 czerwiec 2013
Zakończyły się zmagania uczniów szkół podstawowych i gimnazjów o tytuł Mistrza Ortografii. 20 maja w Ujeździe o tytuł Mistrza Ortografii walczyli uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu. Uczeń z PSP 7 w Strzelcach Op. - Dominik Czerniec - został zwycięzcą konkursu i tym sposobem Puchar Przechodni Burmistrza Strzelec Opolskich przez rok stać będzie w „Siódemce”.

Oto pełna lista zwycięzców:

I miejsce -  Dominik Czerniec PSP7 Strzelce Opolskie

II miejsce - Julia Rozmus - ZSGI PSP Izbicko

Ewa Biernat - PSP7 Strzelce Opolskie

III miejsce - Mikołaj Grycz - PSP Zawadzkie

Anna Wacławczyk - ZSGI PSP Otmice

Wojciech Piotrowski - PSP Piotrówka

Karolina Kulik - PSP Jaryszów

Dagna Korcz - SP Leśnica

27 maja w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Op. o tytuł najlepszego znawcy polskiej ortografii walczyli uczniowie gimnazjów z naszego powiatu.
I miejsce zdobyła uczennica PG w Ujeździe – Agnieszka Marek, II miejsce – Wiktoria Saternus z PG nr 1 w Zawadzkiem, III miejsce – Martyna Cichecka z PG nr 1 w Strzelcach Op.

Zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorami konkursów w tym roku byli: Burmistrz Strzelec Op., GZOiW w Strzelcach Op.,   Urząd Miasta w Ujeździe, PSP w Ujeździe, PSP nr 7 w Strzelcach Op., PG nr 1 w Strzelcach Op. oraz doradca metodyczny języka polskiego Liliana Steńko. Zadania konkursowe dla uczniów szkół podstawowych przygotowała p. Joanna Szczużewska, nauczyciel PG1 w Strzelcach Op. Szczególne podziękowania należą się szkołom - organizatorom, które gościnnie przyjęły uczniów i ich opiekunów.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-06 07:07:45)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-06 07:08:23)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423093