Listopadowe Święto Pieśni

22 listopad 2011
Chór Publicznego Gimnazjum nr 2, pod opieką p. Jadwigi Lizon, w dniu 17 listopada 2011 r. wziął udział w przepięknym koncercie pieśni patriotycznych, zorganizowanym przez Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” w Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Opolu.
Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowały się grupy z opolskich szkół podstawowych. My natomiast wystąpiliśmy w części drugiej, wspólnie z chórami opolskich gimnazjów i szkół średnich, a także uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Opolu, gdzie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne w opracowaniu Józefa Świdra oraz suitę złożoną z 6 utworów o tematyce historyczno – niepodległościowej. Czterogłosowemu śpiewowi towarzyszył fortepian oraz zespół smyczkowy, co podkreśliło powagę i rangę uroczystości.

Oprac. PG 2

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-11-22 07:37:46)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418784