LAUREATKA Z KALINOWIC

27 marzec 2018
Letycja Musz jest uczennicą VII klasy ZPO w Kalinowicach. Z powodzeniem reprezentuje naszą szkołę uczestnicząc w różnorodnych konkursach i zawodach. Jest typową humanistką i na tym polu odnosi największe sukcesy.
Od czwartej klasy bierze udział w Konkursie Ortograficznym o Puchar Burmistrza Gminy Strzelce Op., za każdym razem plasowała się w czołówce, kolejno na II i III miejscu, a w ubiegłym roku pokonała wszystkich uczestników, wygrywając w/w konkursach zarówno na szczeblu gminnym jak i międzygminnym i przywiozła puchar do swojej szkoły.
Letycja jest miłośniczką książek, co z pewnością przyczyniło się do jej sukcesów w konkursach czytelniczych. W roku 2016 wygrała konkurs czytelniczy organizowany przez ZPO w Kadłubie, a roku 2017 zajęła drugie miejsca Wygrała również konkurs związany z czytelnictwem organizowany przez PCK w Strzelcach Op. Wielkim osiągnięciem uczennicy jest zdobycie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym w latach 2017 i 2018 na szczeblu gminnym oraz tytuł finalisty w roku 2017 i laureatką w 2018 tegoż konkursu.
Letycja z powodzeniem uczestniczyła również w innych konkursach i olimpiadach, m.in. z religii.
Osiągnięcia Letycji Musz zostały docenione i została uhonorowana stypendium projektu ,,Wspieramy najlepszych” realizowanego przez Departament Edukacji przy Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2018-03-27 07:37:52)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423410