Konkursy przedmiotowe rozstrzygnięte

26 marzec 2018
13 marca 2018 roku Opolski Kurator Oświaty opublikował wyniki ostatniego z konkursów przedmiotowych przeprowadzonych w roku szkolnym 2017/2018. W tegorocznych eliminacjach uczestniczyło na etapie gminnym 114 uczniów szkól podstawowych i 156 uczniów oddziałów gimnazjalnych.
Jedenastu uczniów gminnych szkół podstawowych zostało wyróżnionych: czworo uczniów uzyskało tytuł laureata (Wojewódzkie Konkursy: Języka Polskiego, Języka Niemieckiego, Języka Angielskiego), a siedmiu tytuł finalisty (Wojewódzkie Konkursy: Języka Polskiego, Języka Niemieckiego, Języka Angielskiego), natomiast wśród gimnazjalistów wyróżnienia rozłożyły się w następujący sposób: uczniom z Gimnazjum Dwujęzycznego przyznano 10 tytułów laureata (Wojewódzkie Konkursy: Chemiczny, Geograficzny, Biologiczny, Języka Angielskiego, J. Niemieckiego, J. Polskiego) i 9 tytułów finalisty (Wojewódzkie Konkursy: Geograficzny, Biologiczny, Matematyczny, Języka Francuskiego, J. Angielskiego). Jeden uczeń z Jemielnicy uzyskał tytuł laureata (Wojewódzki Konkurs J. Niemieckiego), a uczeń oddziału gimnazjalnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich uzyskał tytuł finalisty (Wojewódzki Konkurs Geograficzny).

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2018-03-26 08:00:06)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423482