Konkurs plastyczny - W magicznym świecie bajki i baśni

15 maj 2017
9 maja 2017 r. w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Strzelcach Opolskich odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastycznego „W magicznym świecie bajki i baśni”.
Celem konkursu było:
• Promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodzin
• Zdobywanie indywidualnych doświadczeń w zakresie zdolności plastycznych
• Rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i jego kreatywności.

Konkurs adresowany był do dzieci w wieku 3-6 lat. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkoli z terenu gminy Strzelce Opolskie. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3,4 letnie oraz 5,6 letnie. Na konkurs wpłynęło 38 prac.

Dzieci w swoich pracach wykorzystały różnorodne techniki i materiały plastyczne.
Jury składające się z przedstawicieli: Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, nauczyciela plastyki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich oraz przedstawiciela Rady Rodziców z Przedszkola Publicznego nr 5 w Strzelcach Opolskich miało trudne zadanie oceny pięknych prac. Po długiej dyskusji wyłoniono laureatów:

W kategorii dzieci 3,4 letnich:
• Faustyna G., lat 4 – Przedszkole Publiczne w Dziewkowicach, oddział zamiejscowy w Warmątowicach
• Wojciech S., lat 4 – Przedszkole Publiczne w Kadłubie, oddział zamiejscowy w Grodzisku.
• Izabela K., lat 4 – Przedszkole Publiczne nr 10 w Strzelcach Opolskich

W kategorii dzieci 5,6 letnich:
• Aleksandra K., lat 6 - Przedszkole Publiczne w Kadłubie, oddział zamiejscowy w Grodzisku.
• Emilia P., lat 6 – Przedszkole Publiczne w Rozmierce
• Julia L., lat 6 - Przedszkole Publiczne w Dziewkowicach, oddział zamiejscowy w Warmątowicach

Prace wystawione są w galerii na terenie przedszkola. W późniejszym czasie udostępnione będą w filii Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej na Osiedlu Piastów Śląskich.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2017-05-15 13:25:54)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2017-05-15 13:26:43)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424299