„Kiedy myślę Ojczyzna”

27 październik 2014
To temat tegorocznych obchodów „ Dnia Patrona” w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie.
Dzień rozpoczęło spotkanie uczniów z Janem Pawłem II bohaterem filmu ”Moje życie dla Niego”. Gimnazjaliści pracowali także nad plakatami ukazującymi świętego papieża w ukochanych przez niego miejscach w Polsce. Także temat ciekawego kazania - okraszonego licznymi rekwizytami - wygłoszonego przez ks. Krzysztofa Kozimora, dotyczył miłości Jana Pawła II do ojczyzny, jego wędrówek po Polsce. Jednocześnie ks. Krzysztof ukazał papieża, jako człowieka wielkiej modlitwy, dążącego do świętości. Stwierdził, że każdy z nas jest podobny do papieża.

Podsumowaniem „Dnia patrona” był uroczysty apel, pokazujący związki Jana Pawła  II z ojczyzną, o której powiedział w Kielcach „To jest moja matka”. Przypomnieliśmy sobie, co do nas mówił w czasie pielgrzymek, usłyszeliśmy ukochanego poetę naszego patrona - Norwida, wieszcza Mickiewicza. Zobaczyliśmy poloneza w wykonaniu uczniów klasy IIb i IIa oraz pantomimę zachęcającą do świętości każdego z nas, przedstawioną przez klasę IIIa .
Szkolny chór jak zwykle otrzymał gorące brawa, szczególnie podobała się piosenka Czesława Niemena „Sen o Warszawie” w wykonaniu Eweliny Puzik.

Wraz z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły świętowali m.in. ks. dziekan Andrzej Kowolik - Proboszcz Parafii Rozmierz, Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc, ks. Norbert Nocoń - Proboszcz Parafii Sucha, Przewodniczący Rady Bogusław Farion, ks. Krzysztof Kozimor - wikariusz ze Strzelec Opolskich, radny a zarazem sołtys Szymiszowa-Osiedle - Henryk Skowronek, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-10-27 11:22:27)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425430