Kadłubianie berali w Izbicku!

20 kwiecień 2015
W dniu 10 kwietnia w Izbicku odbył się XXII Wojewódzki Konkurs Gawędziarski "Śląskie Beranie”. Dzieci i dorośli pokazali piękno gwary.
W konkursie wzięło udział 137 gawędziarzy. 94 uczniów z 11 szkół gimnazjalnych wystąpiło w 13 scenkach rodzajowych, 36 uczniów z 24 szkół podstawowych oraz 7 dorosłych wygłosiło po śląsku monologi. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych tradycyjnie zajęli czołowe lokaty w konkursie. W kategorii monologów uczniów klas I-IV drugie miejsce zajęła Katarzyna Langer, uczennica klasy I, która wystąpiła z tekstem "Pszonie”, a trzecie miejsce zajął Paweł Sowa, uczeń klasy IV ZPO, który opowiadał o "Ryczce”. W kategorii monologów uczniów klas V-VI czwarte miejsce zajęła Wiktoria Urbańczyk,uczennica klasy VI tekstem "Razym”.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Angela Szewczyk, a autorem wszystkich teksów jest pan Ryszard Szewczyk.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2015-04-20 07:19:48)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425372