Jubileusz w PSP w Szymiszowie

13 czerwiec 2011
Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci. Chociaż czas je porządkuje, czasem dodaje blasku to dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje ponownie te dawne chwile. Pod patronatem Starosty Powiatu Strzeleckiego absolwenci, nauczyciele i wielu gości świętowało w minioną sobotę 11 czerwca 100-lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Szymiszowie.

Wspomnieniom nie było końca... Dotyczyły one szkoły, ludzi, którzy tworzyli jej wizerunek i historię.

M
ieliśmy zaszczyt gościć: Opolskiego Kuratora Oświaty – Halinę Bilik, starostę strzeleckiego Józefa Swaczynę wraz z zastępcą Waldemarem Gajdą, burmistrza gminy – Tadeusza Goc wraz z zastępcą Józefem Kampa, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jana Bogusza wraz z jej przedstawicielami : Henrykiem Skowronek, Zofią Habasz i Norbertem Cedzich, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Antoniego Kareckiego, dyrektora GZOiW Marka Życzyńskiego, absolwentów, księży, dyrektorów szkół, byłe dyrektorki „Jubilatki”, czynnych i emerytowanych nauczycieli, sponsorów, rodziców i uczniów.

Szanowni goście zebrani w murach szkoły uroczystym korowodem prowadzonym przez orkiestrę z Cementowni Górażdże udali się do kościoła pw. Św. Judy i Tadeusza w Szymiszowie. Tam uroczystą Mszę Świętą rozpoczynającą obchody jubileuszu koncelebrowało czterech księży: absolwent szkoły ks. dr Piotr Wojtala, były proboszcz Szymiszowa i nauczyciel ks. Jan Buhl; obecny proboszcz, a także były nauczyciel szkoły ks. Ferdynand Wójcik oraz o. Zachariasz Kowalski OFM, który wygłosił interesującą homilię, w której poruszył zadania i problemy współczesnej oświaty w świetle uniwersalnych wartości.

Ciąg dalszy jubileuszowej uroczystości odbywał się w Sali „U Ireny”. Przywitano zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli, rodziców. Szczególnie gorąco powitano nauczycieli, którzy zakończyli swoją pracę zawodową. Dyrektor szkoły Anna Oczko witając zebranych gości stwierdziła, że zapewne wielu uczestników dzisiejszej uroczystości pamięta dźwięk dzwonka, który od 100 lat rozlega się w murach naszej szkoły. Cenimy sobie obecność każdego uczestnika jubileuszowego spotkania. Czujemy się wyróżnieni, że zarówno Pani Kurator jak i władze Powiatu i Gminy zaszczycili nas swoją obecnością. Ze wzruszeniem też witała absolwentów z różnych części Polski i Europy.

Zaproszeni goście na ręce Pani Dyrektor złożyli życzenia i wręczyli upominki.

W programie artystycznym przygotowanym przez nauczycieli szkoły udział wzięli uczniowie klas I – VI. Uczniowie przedstawili krótką historię szkoły, przeplataną  piosenkami o nauczycielach, uczniach i życiu szkolnym. Szczególnie gromkie brawa otrzymała szkolna wersja „Lokomotywy”.

Całość uświetnił występ Szkolnego Chóru „Divertimento” z zaprzyjaźnionego szymiszowskiego Gimnazjum.

Po części oficjalnej szkolne mury po raz kolejny przywitały absolwentów na spotkaniu przy kawie i tradycyjnym, śląskim kołoczu. Wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić szkołę, podziwiać wystawy, kroniki, wpisać się do księgi gości; zobaczyć, jak bardzo zmienił się obiekt szkolny na przestrzeni ostatnich lat. Dzień zakończył się radosną zabawą „do białego rana”.

Dzięki hojności sponsorów, impreza jubileuszowa zyskała należytą oprawę. Każdy uczestnik spotkania otrzymał jubileuszową książkę. Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom za okazane serce i bezinteresowność, za to, że nie pozostali obojętni i wsparli nasze działania. Słowa wdzięczności kierujemy do Wszystkich, którzy sprawili, że obchody jubileuszowe były na miarę „Dostojnej Jubilatki”.

Oprac. PSP Szymiszów

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-06-13 12:48:19)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2011-06-13 12:49:26)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418318