„Jan Paweł II też w piłkę grał”

21 czerwiec 2011
Jan Paweł II powiedział: ,,Sport ma dziś ogromne znaczenie, ponieważ może sprzyjać upowszechnianiu wśród młodych ważnych wartości, takich jak: lojalność, przyjaźń, wspólnota, solidarność”. Tradycją Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie jest organizowanie parafiady sportowej. Dlatego w słoneczne przedpołudnie 20 czerwca 2011r. odbyły się te właśnie rozgrywki.

Uczniowie zostali podzieleni na 4 parafie: Sucha, Rozmierz, Kadłub i Grodzisko. Dziesięciu przedstawicieli każdej parafii: 5 dziewczyn i 5 chłopców, zmagało się w duchu pokojowej rywalizacji.

Parafiadę rozpoczęliśmy od wyścigów na wesoło. Najciekawszą okazała się „sztafeta pisana”, gdzie uczestnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale i znajomością ortografii. Polegała ona na najszybszym napisaniu wyrazów, ,,przepiórka” i ,,chrabąszcz” przez kolejno podbiegających uczniów, gdzie jeden zawodnik pisał jedną literę. Tu pierwsze miejsce zajęła Rozmierz. Dodatkowy punkt został dodany parafii Kadłub za najładniejsze pismo. Następny wyścig polegał na biegu z założonymi na nogi koszulkami. W tej konkurencji również zwyciężyła Rozmierz, podobnie jak w hokeju na trawie, w skokach z piłkami między nogami, oraz w sztafecie.

Drugą dyscypliną był rzut piłką lekarską w tył, ponad głową. W tej kategorii wyniki przedstawiały się następująco: I miejsce Kadłub, II – Rozmierz, III – Grodzisko i IV – Sucha.

Ostatnią i decydującą konkurencją było przeciąganie liny, które wygrał Kadłub..

Podczas wszystkich rozgrywek wśród uczniów i nauczycieli panowała bardzo miła atmosfera. Każdy z całych sił wspierał swoich reprezentantów.

Ostatecznie w rywalizacji zwyciężyła drużyna z parafii Rozmierz, II miejsce zajęła parafia Kadłub, a III Grodzisko i Sucha.

Organizatorom, a w szczególności w-f-istom serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie imprezy.

Oprac. PG Szymiszów

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-06-21 13:11:05)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418306