I wyprawa Szkolnego Klubu Turystyki Rowerowej

28 październik 2013
Kiedy na początku roku szkolnego pojawił się pomysł na powstanie klubu rowerowego, trudno było przewidzieć co z tego wyniknie. Na pierwszym spotkaniu pojawiło się kilku uczniów, którzy liczyli, że wycieczki rowerowe będą się odbywały w czasie lekcji. „Weekendy, z naciskiem na soboty” – słowa pana Piotra, założyciela Klubu – ugasiły zapał niektórych. Pozostała grupa tych uczniów, którzy chcieli by czasem aktywnie spędzić sobotę, a nie tylko przed ekranem komputera...

Wiele tygodni trwały ustalenia: Gdzie? Kiedy? Jaka trasa?, aż w końcu padła konkretna data: 26 październik, oraz miejsce docelowe: Kamień Śląski. Trasa, która liczyła ok 40 km, wiodła drogami o różnej nawierzchni, były zatem odcinki asfaltowe, kamieniste, a także nieutwardzone. Wszystko po to, by nie było nudno i monotonnie.

Celem tej wyprawy, oprócz propagowania aktywnego wypoczynku, było poznanie historii miejscowości mijanych po drodze. Tutaj uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i oprócz informacji powszechnie znanych przedstawili różne ciekawostki, a także legendy, dotyczące mijanych miejsc.

Sama jazda na rowerze dostarczała wielu wrażeń – uśmiechy nie znikały z twarzy, nawet Małgosi podczas zakładania opatrunku na skaleczone kolano. Częste przerwy w ciekawych miejscach powodowały, że zmęczenie nie było aż tak dokuczliwe.

Po dotarciu do Kamienia Śląskiego, zapoznania się z jego historią, przyszedł czas na posiłek regeneracyjny. Pyszna pizza sprawiła, że humory stały się jeszcze lepsze i nie było ochoty by wracać z powrotem. Jednak trzeba było ruszać, bo przed uczestnikami było jeszcze sporo kilometrów. Mijały one dość szybko, a na twarzach zaczęło się pojawiać zmęczenie i smutek, że powoli czas wyprawy się kończy.

Szymon, Weronika, Julia, Małgosia i Dominika wraz z opiekunami: p. Jerzym i p. Piotrem to uczestnicy pierwszej wyprawy Szkolnego Klubu Turystyki Rowerowej, działającego w Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie. Wszyscy uczestnicy rajdu byli bardzo zadowoleni: „Wycieczka była bombowa! Super pomysł na spędzenie weekendu, i tak pewnie bym przed komputerem siedział. Pogadałem sobie ze znajomymi, nauczycielami. Wycieczka była na 5. Wszystko mi się podobało.” – mówi Szymon, a grupa już planuje kolejne wyprawy, w jeszcze ciekawsze miejsca.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-10-28 07:37:48)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423865