II i III miejsce w ogólnopolskim konkursie „ZRÓB NIEDŹWIEDZIOM PRZYSŁUGĘ”

6 czerwiec 2016
Uczniowie klas I oraz V Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich wraz z wychowawcami wzięły udział w programie „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych” .
Program ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych, zainspirowanie nauczycieli, jak w ciekawy sposób wprowadzać tematykę zrównoważonego rozwoju do szkół oraz pobudzenie ich do działań na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. W ramach programu zrealizowane zostały zajęcia pt. „Jak człowiek może uratować zagrożone gatunki?”, po czym przez dwa miesiące, na kole turystycznym wspólnie przygotowywano makietę okolicy szkoły.
„Pokazaliśmy w niej pomysły na ekologiczne zagospodarowanie nieużytków i koegzystencję ludzi, zwierząt, roślin i grzybów.
Zrobiliśmy zdjęcia i wraz z opisem wysłaliśmy do oceny.

Udało się!!! Klasa I zdobyła miejsce II , a klasa V miejsce III  w Polsce.
Otrzymaliśmy nagrodę w postaci Zestawu do obserwacji owadów, oraz zestaw do badania gleby” -mówią opiekunki klas Pani Ewa Stanuch – Dyduch oraz Pani Joanna Cichecka.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-06-06 12:24:11)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424563