III edycja konkursu MEN „Mam 6 lat"

16 kwiecień 2014
14 kwietnia 2014r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Strzelcach Opolskich odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w III edycji konkursu MEN „Mam 6 lat"
W gali uczestniczyli : p. Rafał Rippel - Opolski Wicekurator Oświaty, Pan Józef Kampa z-ca Burmistrza Strzelec Opolskich ,p. Krzysztof Grzęda z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, p. Maria Nowak Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu, Marek Życzyński Dyrektor GZOiW w Strzelcach Opolskich oraz przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz laureaci konkursu z województwa opolskiego.

Konkurs miał na celu upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców we współpracy z całą szkolną społecznością i partnerami ze środowiska pozarządowego, umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6- letnich do edukacji szkolnej oraz wzmocnienie w środowisku świadomości potrzeby edukacji szkolnej sześciolatków. Główni bohaterowie Gali – to nagrodzeni uczniowie, przedstawiciele Rad Rodziców i dyrektorzy placówek wychowania przedszkolnego i szkół podstawowych, którzy zgłosili swoje projekty na konkurs. Oceniała je Kapituła Honorowa w składzie: Pani Alicja Ościłowska i Pani Gizela Przybyła.

Prowadzącą imprezę była p. Wiesława Andros Kostrzewa z-ca Dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu. Gości na ziemi strzeleckiej przywitała p. dyrektor PSP nr 4 Dorota Duczmal a całą imprezę uświetniły występy sceniczne najmłodszych uczniów szkoły.

Na zakończenie w przyjemnej atmosferze można było podziwiać nagrodzone prace i skorzystać z poczęstunku.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-04-16 10:22:42)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424575