„Góra grosza 2011” w naszym gimnazjum

5 grudzień 2011
Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Strzelcach Opolskich włączyli się do XII edycji akcji „Góra Grosza 2011” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Od 21 listopada do 2 grudnia przeprowadzono wśród uczniów i pracowników szkoły zbiórkę monet groszowych.

Wolontariusze ze szkolnego Klubu Ośmiu, w porozumieniu z opiekunami akcji wzięli sprawy w swoje ręce. Przygotowali puszki na monety, wykonali plakaty informujące o celach zbiórki, na tablicy „SU gimnazjalistów” przybliżyli kolegom marzenia dzieci osieroconych i potrzebujących, a przez radiowęzeł wystosowali odezwę do uczniów gimnazjum. Każda z klas postawiła sobie za cel usypanie jak największej i najcenniejszej „góry grosza”. Systematycznie odbywało się liczenie uzyskanych datków, gdyż puszki ze względu na ich ciężar trzeba było co jakiś czas opróżnić.

Łącznie zebraliśmy 1110,32 zł. 17,62 EU i 20,5 KČ.

Największą kwotę uzyskała klasa Ib, następnie IIa i Ia.

Środki, po przekazaniu ich do głównych organizatorów, przekazane zostaną na pomoc dzieciom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej, a także małym mieszkańcom domów dziecka.

Akcja „Góra grosza 2011” spotkała się z bardzo dużym zrozumieniem ze strony uczniów. Po raz kolejny okazało się, że na naszą społeczność uczniowską zawsze mogą liczyć dzieci potrzebujące pomocy. W ich imieniu dziękujemy wolontariuszom i ofiarodawcom.

Oprac. PG 1

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-12-05 15:41:07)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2011-12-05 15:41:34)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419926