EKOLOGIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W STRZELCACH OPOLSKICH

19 kwiecień 2011
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich, 15 kwietnia tego roku odbył się już XXI Gminny Konkurs Ekologiczny klas I-III szkół podstawowych, który tym razem przebiegał pod hasłem „Piękne jest nie to, co śliczne lecz ekologiczne”. Celem spotkania dziesięciu szkół była przede wszystkim dobra zabawa oraz potwierdzenie znajomość treści ekologicznych.
Celem spotkania dziesięciu szkół była przede wszystkim dobra zabawa oraz potwierdzenie znajomość treści ekologicznych. Uczniowie klas pierwszych zmagali się z krzyżówką, uczniowie klas drugich sprawdzali znajomość gatunków zwierząt i ich przynależności do świata zwierząt, a uczniowie klasy trzecich musieli przypisać do konturu Polski znaczki symbolizujące rejony parków narodowych. Następne zadania były już wspólne i należało poszczycić się wiedzą o roślinach (tablica multimedialna) i umiejętnościami plastycznymi (temat „Prezent dla Ziemi”). Test ekologiczny i znajomość przysłów, w których występują zwierzęta, to kolejne zadania konkursu. Uczniowie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami wyśmienicie, a oglądając pokazy tańca kółka „Salsa” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich oczekiwali na wyniki konkursu.

I i II miejsce w konkursie ekologicznym zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 ze Strzelec Opolskich, III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 ze Strzelec Opolskich. Wszyscy uczniowie otrzymali piękne nagrody w postaci filmów DVD „Była sobie Ziemia” oraz krzewy, natomiast uczniowie czołowych miejsc otrzymali dodatkowo magnetofony.

Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejny konkurs w następnym roku!

Oprac. Ewa Stanuch-Dyduch

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-04-19 10:04:24)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2011-04-19 12:02:51)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17417397