4 październik 2021
1 października 2021 ( w ubiegły piątek) w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej- w tym roku, w nieco innej, niż dotąd, odsłonie, bo połączone z koncertem Andrzeja Poniedzielskiego. W uznaniu za szczególne osiągnięcia w dziedzinie edukacji Burmistrz Strzelec Opolskich- Tadeusz Goc, wręczył Nagrody dyrektorom i nauczycielom gminnych jednostek oświatowych.
Nagrodą Burmistrza Strzelec Opolskich uhonorowano :
-  Marię Chudalę- Dyrektora Przedszkola Publicznego Nr 4 w Strzelcach Opolskich
-  Ewę Bukowską- Dyrektora Przedszkola Publicznego Nr 9 w Strzelcach Opolskich
-  Grażynę Kutek- p.o. Dyrektora Przedszkola Publicznego Nr 10 w Strzelcach Opolskich
-  Anetę Czarny- p.o. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Strzelcach Opolskich
- Bożenę Samól- p.o. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Strzelcach Opolskich
- Teresę Furman- Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej
-Agnieszkę Sobczyk- Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej

Nagrodę Burmistrza Strzelec Opolskich otrzymali także:
-  Anna Więckowska- nauczycielka Przedszkola Publicznego Nr 8 w Strzelcach Opolskich
- Emilia Samelska- nauczycielka Przedszkola Publicznego Nr 10 w Strzelcach Opolskich
- Jerzy Koteluk- nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzelcach Opolskich
- Małgorzata Piechaczek, Ewa Stanuch- Dyduch oraz  Romuald Kita- nauczyciele Publicznej   Szkoły Podstawowej Nr 4
-  Mirela Rewerska i  Monika Brzeszcz- nauczycielki Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Strzelcach Opolskich

Za uzyskanie najwyższych wyników z egzaminu ósmoklasisty w gminie Strzelce Opolskie nagrodzono  Publiczną Szkołę Podstawową Nr 7 w Strzelcach Opolskich i Publiczną Szkołę Podstawową w Suchej. Uczniowie obu szkół uzyskali wyższy wynik egzaminu ósmoklasisty, niż średnia kraju i województwa ( średni wynik ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych dla PSP Nr 7 i PSP w Suchej to 72%)  Każda z nagrodzonych szkół otrzymała czek na  kwotę 5.000 zł.
             Burmistrz Strzelec Opolskich wręczył także listy gratulacyjne wszystkim tym, którym z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznano: Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnia Służbę.
Burmistrz złożył wszystkim pracownikom oświaty serdeczne podziękowania za pracę oraz życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, a także satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2021-10-04 10:42:24)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2021-10-05 08:17:55)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17415863