Dzień Dziecka ze Strażakami

15 czerwiec 2011
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej swoje święto spędzili w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Uczniowie z bliska zobaczyli, jak wygląda Komenda Straży Pożarnej, zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w razie pożaru, mieli również okazję przejechać się samochodem strażackim na sygnale co było niezwykłą frajdą nie tylko dla uczniów, ale również nauczycieli uczestniczących w zajęciach.
Uczniowie przekonali się, jak sprawni fizycznie są nasi strażacy, podczas alarmu próbnego i zawodów sportowych. Po tych zajęciach dzieci potrafią rozróżnić samochody strażackie, a część uczniów zadeklarowała wstąpienie do Straży Pożarnej. Podczas spotkania towarzyszyła nam miła atmosfera, zostaliśmy otoczeni fachową pomocą i spotkaliśmy się z życzliwością ze strony strażaków, za co bardzo im dziękujemy. Na koniec spotkania dzieci uwieczniły ten dzień na wspólnych zdjęciach, niecierpliwie oczekując kolejnego spotkania ze strażakami.

Oprac. PSP Błotnica

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-06-15 10:18:27)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418327