Dzień Dziecka w PP9

3 czerwiec 2014
2 czerwca 2014 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 9 w Strzelcach Opolskich obchodzone było święto wszystkich dzieci – Dzień Dziecka. Aby sprawić najmłodszym niespodziankę pracownicy przedszkola przedstawili dzieciom teatrzyk, na podstawie baśni J. Porazińskiej pt ,,Dwie Dorotki”.
Baśń opowiada o dwóch siostrach, dobrej i pracowitej oraz złej, leniwej i o nagrodzie jaką każda z nich otrzymała za swoje postępowanie. Ta piękna bajka z morałem pozwoliła dzieciom zaobserwować dobre i złe zachowania postaci, pozwoliła im na ocenę tych zachowań i wyciągnięcie wniosków. Dzieci mogły się przekonać czym wynagradzana jest pracowitość, a co czeka za lenistwo:)

Piękna scenografia , stroje aktorów a także ich gra sprawiły ,że dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały teatrzyk i wczuły się w świat baśni. Podziwiały ,,swoje Panie” w niecodziennych rolach. To już kolejne przedstawienie ,które grono pracowników ,,dziewiątki” zaprezentowało dzieciom. W poprzednich latach najmłodsi widzowie mogli oglądać przedstawienia takie jak: ,,Śpiąca królewna” ,, Jaś i Małgosia”, ,,Czerwony Kapturek” , ,,Brzydkie kaczątko”, ,,Królewna Śnieżka” , ,,Królewna na ziarnku grochu”.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-06-03 13:44:30)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424568