„Działaj Lokalnie”

23 listopad 2017
Od września 2017roku w naszej szkole realizowany jest kolejny projekt w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”. Tym razem projekt „Lubię programować’ z zakresu robotyki został napisany i zgłoszony przez Grupę Nieformalną składającą się z rodziców naszej szkoły panią Joannę Pietruszkę –Lazar, Teresę Pieprzyk oraz Joannę Marut. Skierowany jest do uczniów od 8 roku życia. W ramach realizacji projektu zakupiono 10 robotów typu Ozobot.
Praca z Ozobotami bazuje na języku programowania Scratch. Zajęcia , które prowadzone są w ramach spotkań pozalekcyjnych mają za zadanie wprowadzić młodego człowieka w świat programowania , pokazać ,że służy ono do rozwiązywania konkretnych problemów logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Zajęcia z programowania cieszą się w szkole ogromną popularnością, które zawdzięczamy wspomnianym już małym robocikom .Uczniowie korzystają z najnowocześniejszych technologii dydaktycznych i dlatego są lepiej zorientowani w cyfrowym świecie. Programowanie polega na wytyczaniu tras za pomocą określonych kodów , które malują uczestnicy zajęć . Widząc, jak wiele radości w rozwijaniu pasji programowania u naszych uczniów sprawiły Ozoboty, szkoła we własnym zakresie poprzez zbiórkę surowców wtórnych przy współpracy rodziców zakupiła kolejne cztery Ozoboty.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2017-11-23 07:23:11)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424286