„Dni otwarte” w PG Szymiszów

13 marzec 2014
Dnia 11 marca Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła w Szymiszowie gościło uczniów klas szóstych szkół podstawowych, aby zapoznać ich z nową szkołą i ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/2015.

O godz. 10:00  dyrektor szkoły p. Marek Szproch uroczyście powitał przyszłych gimnazjalistów. Pod okiem Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli młodzi goście podzieleni na grupy uczestniczyli w „mini” zajęciach z języka angielskiego, fizyki, chemii, historii i informatyki. Szóstoklasiści mogli przenieść się do starożytnej Grecji i poznać przepiękne Boginie, w ramach lekcji z j. angielskiego poznali postać Św. Patryka oraz tradycje i zwyczaje irlandzkie związane z ta postacią. Nie zabrakło również ciekawych eksperymentów z fizyki. Zajęcia doświadczalne z chemii dotyczyły chemii w domu, ze zwróceniem uwagi na różne substancje niebezpieczne stosowane w życiu codziennym. Na informatyce uczniowie badali działanie tranzystora – najważniejszego elementu stosowanego w sprzęcie komputerowym.

Na zakończenie klasa I b zaprezentowała sztukę teatralną w języku niemieckim „Jaś i Małgosia”.

Dzień spędzony w gimnazjum nie tylko zaciekawił, ale również rozbawił naszych gości.

Nasza szkoła od września oferuje uczniom możliwość podjęcia nauki w klasie z rozszerzonymi treściami języka angielskiego i niemieckiego.

Do zobaczenia we wrześniu!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-03-13 19:31:10)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424487