Diecezjalne spotkanie szkół Jana Pawła II w Szymiszowie.

1 grudzień 2011
22. listopada 2011r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół diecezji opolskiej noszących imię Jana Pawła II. Spotkaniu przewodniczył ks. Marcin Wilczek – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Opolskiej. Na spotkanie przybyli dyrektorzy i katecheci z 16 szkół diecezji.

Wśród przybyłych gości było 8 kapłanów i 2 siostry zakonne.

Podczas spotkania ks. Wojciech Czekała zaprezentował portal społeczności owy ludzi wierzących www.nasza-wiara.pl. Proboszczowie parafii w Suchej ks. Norbert Nocoń i parafii w Szczedrzyku ks. Marcin Ogiolda omówili relacje i współdziałanie na linii szkoła-parafia.

Uczestnicy zastanawiali się nad wspólną koncepcją działań wychowawczych szkół JPII, która będzie realizowana w roku szkolnym 2012/2013.

Opolska Diecezjalna Rodzina Szkół JPII pracuje od 4 lat. Dotychczasowe spotkania odbyły się na Górze Św. Anny, gdzie uczniowie i nauczyciele szkół mogli się poznawać i dzielić swoimi osiągnięciami i doświadczeniami. Od sześciu lat szkoły JPII spotykają się na Festiwalu Piosenki Wartościowej w Szymiszowie.

Najbliższe spotkania szkół JPII:

• 20 maja 2012r. – VII Festiwal Piosenki Wartościowej „Szukałem Was” – Szymiszów – start godz. 15:00  (http://gszymiszow.wodip.opole.pl/festiwal
  • 11 czerwca 2012r. – V Spotkanie Szkół JPII Diecezji Opolskiej – Góra Św. Anny.

Oprac. Monika Krapa PG Szymiszów

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2011-12-01 09:53:10)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420087