Brake the walls- via folk dances and folk music

8 listopad 2010
Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich od września realizują projekt międzynarodowy w ramach programu Comenius. Działania projektu zachęcają uczniów z Polski Turcji, Rumunii i Węgier do zgłębiania ważnego tematu: spuścizny folklorystycznej regionu w którym żyją, odkrycia piękna tradycji ludowej i dzielenia się jej bogactwem z rówieśnikami z innych krajów.
Istotnym celem projektu jest dzielenie się tożsamością regionalną, a tym samym przełamywanie stereotypów i uprzedzeń narodowościowych. Dzięki pozyskanym środkom na realizację projektu – 20 000 euro - możliwe są wspólne spotkania z partnerami z zagranicy. Już 28 listopada 2010 roku 10 osobowa grupa wyjedzie na pierwsze spotkanie do Turcji. Zaprezentujemy tam wiązankę naszych tańców śląskich, spotkamy partnerów biorących udział w projekcie, zwiedzimy miasto Emet, weźmiemy udział m.in. w pokazie Mehteran (zespół janczarów) i Semazen (wirujący derwisze), koncercie muzyki sufijskiej, zwiedzimy starożytne miasto Aizanoi, zamek Egrizgoz, miasto Kütahya i Emet a także Istambuł. W maju przyszłego roku gościć będziemy wszystkich partnerów projektu w Strzelcach Opolskich. Uczniowie i mieszkańcy Strzelec Opolskich będą mogli poznać tureckie, węgierskie, rumuńskie zwyczaje ludowe.

Opr. PG 1

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2010-11-08 13:39:11)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2010-11-08 13:39:34)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17416516