"Bezpieczny Przedszkolak"

6 październik 2016
W środę, 5 października 2016 r., odbyła się uroczystość wojewódzka inaugurująca książeczkę pn."Bezpieczny Przedszkolak". Imprezę połączono z finałem konkursu plastycznego, skierowanego do wszystkich przedszkolaków z Opolszczyzny. Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Spotkanie rozpoczęło się w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Podczas inauguracji „Bezpiecznego Przedszkolaka”, podsumowano wojewódzki konkurs plastyczny poświęcony bezpieczeństwu, którego laureatem zostało Przedszkole Publiczne w Osieku (Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie). Spośród ponad 260 prac plastycznych nadesłanych przez przedszkola z województwa opolskiego, wybrano najlepszą, która trafiła na okładkę książeczki "Bezpieczny Przedszkolak". Marta, Kasia i Monika, autorki pracy, otrzymały nagrody od KW Policji w Opolu, Burmistrza Strzelec Opolskich oraz od sołtysa sołectwa Osiek. Rodzicom laureatek, nauczycielce i dyrektorowi przedszkola wręczono kwiaty i listy gratulacyjne. W inauguracji udział wzięli m.in. Romuald Florczak – przedstawiciel Opolskiego Kuratora Oświaty, Izabela Damboń-Kandziora – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, Edward Kinder - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, nadkomisarz Iwona Żurawska – p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Marcin Kosmala - Dyrektor Fundacji Pro-Lege w Opolu, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz przedszkoli z terenu gminy. Uroczystość uświetniły występy artystyczne przedszkolaków z przedszkola w Osieku i przedszkola w Kadłubie. Po części oficjalnej Policuś zaprosił wszystkie przedszkolaki do hali Referatu Sportu Rekreacji na Bezpieczny Pikinik Przedszkolaków. Podczas pikniku, który poprowadziła pani Ewa Krawczuk- Bielesza, dzieci uczestniczyły w zabawach dotyczących bezpiecznych zachowań; oglądały pokazy psów policyjnych, zobaczyły, jak działają policjanci podczas akcji; bawiły się i śpiewały piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wszystkie dzieci otrzymały poczęstunek i zadowolone wróciły do swoich przedszkoli.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-10-06 13:40:04)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2016-10-10 09:32:19)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424556