BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM w Zespole Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej

21 wrzesień 2020
Uczniowie klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej z ZPO w Błotnicy Strzeleckiej w dniu 16 września 2020 r. uczestniczyli w realizacji zadań wynikających z akcji ,,Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” we współpracy z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.
Policjanci zatrzymywali kierowców do rutynowej kontroli i w zależności od sytuacji - czy kierowcy przekroczyli prędkość, czy jechali prawidłowo - otrzymywali od uczniów ,,laurki” dla grzecznych lub niegrzecznych kierowców. Kierujący pojazdami przyjmowali laurki i deklarowali, że będą pamiętać o prawidłowej prędkości w terenie zabudowanym ze szczególnym uwzględnieniem przejścia dla pieszych przy szkole. Dla wzmocnienia przekazu uczniowie mieli obandażowane różne części ciała, co imitowało skutek wypadku. Przypadkowym kierowcom, którzy zostali zatrzymani przez policjantów, takie obrazowe przedstawienie skutków niedostosowania należytej prędkości w terenie zabudowanym uświadamiało, że w dużej mierze od nich zależy bezpieczeństwo pieszego. Policjanci również rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przybliżyli im swoją pracę, odpowiadając na pytania uczniów. Zadania w ramach programu zostały w pełni zrealizowane, a zamierzony cel osiągnięty. Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich oraz funkcjonariuszom policji za możliwość wzięcia udziału przez naszych uczniów w programie Europejskiego Tygodnia Mobilności i wspólne przeprowadzanie akcji ,,Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.

Pedagog szkolny Marta Tymińska

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2020-09-21 14:11:12)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17417526