Aktywny, sobotni wypoczynek

8 październik 2014
Szkolny Klub Turystyki Rowerowej przy Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie kontynuuje swoją działalność w roku szkolnym 2014/2015. 4 października odbył się rajd do Kamienia Śląskiego, w którym wzięło udział 11-stu uczniów oraz opiekunowie
Cieszy, że ci młodzi ludzie zamiast spędzać sobotnie przedpołudnie przed telewizorem lub komputerem, podjęli się trudu ponad 40-sto kilometrowej trasy, która wiodła drogami o różnej nawierzchni. Tempo dostosowane było do kondycji uczestników, więc nikt nie zostawał w tyle. Oprócz Kamienia Śląskiego rowerzyści przejechali przez takie miejscowości jak: Grodzisko, Izbicko, Otmice, poznając odrobinę historii tych miejscowości. Po przybyciu na miejsce, małym posiłku i odrobinie sportowych emocji podczas meczu siatkówki, uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną malowniczą leśną aleją. „Wycieczka było męcząca ale zarazem fajna. Przejechaliśmy wiele kilometrów, ale było warto” – tak wrażenia po rajdzie opisała Kamila. Pozostali uczestnicy byli podobnego zdania podkreślając, że trasa była trochę ciężka, ale i ciekawa. Już padają pytania kiedy kolejna wyprawa? Zapewne niebawem.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-10-08 07:36:56)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425606