„Akcja Zima” w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej

16 luty 2016
W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie PSP w Suchej brali udział w zajęciach pt Od kuchni do chemii- cykl doświadczeń przyrodniczych...
W pierwszym dniu tzw.- dniu włoskim poznali środowisko przyrodnicze i kulinaria Włoch. W trakcie zajęć wykonali wiele doświadczeń przyrodniczych z użyciem produktów, które używane są w kuchni itp. np. ocet, soda oczyszczona, sok z czerwonej kapusty, mydło, mleko, cytryny. W trakcie zajęć dzieci samodzielnie wykonały pizzę. W drugim dniu tzw. dniu amerykańskim poznały geografię i nawyki żywieniowe , ciekawe przepisy Stanów Zjednoczonych, bowiem stamtąd pochodzą gofry. W trakcie zajęć dzieci nauczyły się przygotowywać ciasto i wypiekać gofry, brały aktywny udział w doświadczeniach przyrodniczych- tajemnicze pismo, najlepszy odrdzewiacz, ciecz nieniutonowska, skacząca moneta itp.
K.Nocoń

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-02-16 07:18:13)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2016-02-16 07:19:22)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424569