Akademia przezornego ucznia

4 maj 2012
W roku szkolnym 2011/2012 PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 w Strzelcach Op. jako jedna z 337 szkół w Polsce przystąpiła do akcji „Na wszelki wypadek”, tym razem o wdzięcznej nazwie AKADEMIA PRZEZORNEGO UCZNIA. Akcja miała na celu zapoznanie uczestników programu z czynnikami determinującymi bezpieczeństwo w życiu codziennym, zwrócenie uwagi na ważną kwestię edukacji i wychowania w zakresie bezpieczeństwa, wskazanie sposobów ułatwiających podejmowanie niezbędnych decyzji przed, w trakcie i po wypadku.

Koordynatorem akcji w szkole była p. Joanna Bednarek, pod której opieką 33 uczniów klas I-V wykonało za pomocą prostych programów graficznych prace plastyczne przedstawiające zachowania PRZEZORNEGO UCZNIA.

Uczennica klasy I Magdalena Marszałek przeszła jak burza trzy etapy konkursu   i została II Najlepszym Przezornym Maluchem w Polsce (otrzyma nagrodę rzeczową  w postaci roweru), a „strzelecka czwórka” została najlepszą szkołą Akademii Przezornego Ucznia i podpisze z organizatorem konkursu umowę sponsorską.

W ramach programu uczniowie klas I-V uczyli się bezpiecznych zachowań w domu,  w szkole, na podwórku, w drodze do szkoły. Nauczyli się m.in., że nie wolno wpuszczać nieznajomych do domu, suszyć włosów suszarką w pobliżu wanny z wodą, wkładać gwoździ i innych przedmiotów do kontaktu, bawić się piłką przy jezdni, że należy zapinać pasy jadąc samochodem…

Wierzymy, że wraz ze wzrostem świadomości zagrożeń wśród dzieci, wzrasta ich bezpieczeństwo na co dzień.

Oprac. PSP 4

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-05-04 20:08:45)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2012-05-04 20:09:35)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420874