AKCJA „ZIMA 2016” W PSP BŁOTNICY STRZELECKIEJ

15 luty 2016
W dniach 01.02.2016r. „Z zimą za pan brat” i 02.02.2016r. „Na sportowo z Narnią” uczniowie z PSP w Błotnicy Strzeleckiej brali udział w zajęciach o charakterze sportowo – edukacyjnym.
W pierwszym dniu zabawę zaczęliśmy od lodowiska ,,Biały Orlik. Dla niektórych osób były to „pierwsze kroki” na tafli lodowiska. Tutaj z dużą pomocą spieszyli już stali bywalcy lodowiska, którzy instruowali młodszych kolegów, jak jeździć; Do pomocy mieliśmy także pingwinki podtrzymujące łyżwiarzy w stawianiu pierwszych kroków. Mimo upadków uczestnicy zgodnie stwierdzili, iż było warto poświęcić swój czas by spędzić go na doskonaleniu swoich umiejętności w jeździe na łyżwach. Następnie wyruszyliśmy pieszo do Strzeleckich Łazienek do AquaGym – siłowni. Gdzie uczestnicy wyjazdu mieli możliwość bezpłatnego skorzystania z siłowni i wszystkich dostępnych urządzeń: bieżni, orbitreka, wioślarza, rowerka, bramki treningowej czy nawet platformy wibracyjnej.  Pobyt na siłowni dał dzieciom możliwość sprawdzenia swojej kondycji i zapoznania się ze sprzętem.
Bardzo chciałabym podziękować państwu Piwowarczyk za możliwość udziału w bezpłatnej, jakże ciekawej lekcji mam nadzieję, że nie jedynej na siłowni. Zmęczeni i głodni zawitaliśmy do restauracji.

W drugim dniu uczniowie najpierw oglądali film „Narnia Stara szafa” zwracając szczególnie uwagę na szczegóły. Podczas oglądania uczniowie otrzymali małą niespodziankę która dodała im siły przed kolejnymi zadaniami jakie czekały na sali gimnastycznej.
Uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły - „Drużynę Aslana”  i „Drużynę Białej Królowej”, które rywalizowały ze sobą o punkty poprzez odpowiedzi na pytania dotyczące wcześniej obejrzanego filmu. Po każdej serii pytań musiały drużyny wykonać zadania sprawnościowe np.: przejście z piłeczką do tenisa stołowego na łyżce, turlanie głową piłki slalomem, przenoszenie woreczka na głowie itp. Na zakończenie rozegrano mecz piłki nożnej. Razem z uczniami świetnie bawiły się sprawujące opiekę  nauczycielki: Krystyna Majnusz, Elżbieta Geisler i Marta Tymińska.
Ewaluacja ustna potwierdziła, że uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy wypoczynku. I chętnie wezmą w niej udział za rok!
Marta T.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-02-15 07:57:58)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2016-02-15 09:34:37)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424671