10 lat z Patronem Janem Pawłem II

30 październik 2013
Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Patrona Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie była myśl: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. 25 października jest dla Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie dniem specjalnym. W tym dniu świętowaliśmy 10 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II.

Ten uroczysty dzień podzielony był na wiele części. Zaczęliśmy od ogólnoszkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Następny etap to działania związane z hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Młodzież klas II i III wykonywała plakaty związane z dialogiem i jego różnymi postaciami, natomiast klasy I w tym samym czasie zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności szkolnej podczas uroczystego pasowania.

Kolejnymi etapami uroczystości były: Eucharystia, którą sprawował ks. Mariusz Sobek, poczęstunek dla uczniów – przygotowany przez Radę Rodziców oraz uroczysty apel. Dekoracja sali gimnastycznej została przygotowana przez panie Lidię Tomal i Anetę Junyszek, natomiast reżyserią całej akademii zajęły się pani Teresa Derkowska i pani Barbara Cziba.

Apel nawiązywał również do hasła dnia „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Uczniowie klasy IIIa ukazali dialog Patrona naszej szkoły z przedstawicielami różnych wyznań, narodowości i kultur. Natomiast w przedstawionej pantomimie ukazano wartość rodziny „silnej Bogiem” (JPII). Szkolny chór pod batutą pani Krystyna Madery wykonał kilka pięknych utworów zawierających uniwersalne przesłania kierowane przez JPII do nas.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Strzeleckiego - pan Jan Bogusz, przewodniczący Rady Miejskiej pan Bogusław Farion, dyrektor ZK nr 1 w Strzelcach Opolskich pan Eugeniusz Solecki, radny miejski a zarazem sołtys Szymiszowa-Osiedla - pan Henryk Skowronek, dyrektor GZOiW-u pan Marek Życzyński wraz z z-cą - panią Lilianną Smagą. Dyrektor szkoły pan Marek Szproch uhonorował statuetką „Przyjaciela Szkoły” ks. Norberta Noconia a na zakończenie uroczystości, podziękował organizatorom uroczystości – uczniom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom, jak również wszystkim przybyłym gościom.

Wszystkie wydarzenia tego dnia: występy uczniów, homilia ks. Sobka, słowa zaproszonych gości oraz dyrektora szkoły nawiązywały do słów bł. Jana Pawła II i dostarczyły wielu wzruszeń, a także pobudziły do refleksji, wszystkich uczestników uroczystości.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-10-30 08:47:36)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424024