II Przegląd piosenki, tańca i wierszy śląskich pn. „Śląskie Bajtle”

17 maj 2024
14 maja 2024 r. odbył się w Strzeleckim Ośrodku Kultury II Przegląd piosenki, tańca i wierszy śląskich pn. „Śląskie Bajtle” zorganizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 9 w Strzelcach Op.
W przeglądzie wzięło udział 11 grup przedszkolnych z gminy Strzelce Opolskie. Dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze i skecze w języku śląskim oraz zatańczyły śląskie tańce.
Przegląd uświetnili również zaproszeni goście: Pani Karolina Trela, Pani Magdalena Pach, Pani Barbara Prochownik-Malewska przewodnicząca Uniwersytety Trzeciego Wieku w Strzelcach Opolskich, Górnik Pan Stanisław Kucyk, Przedstawiciele GZO w Strzelcach Op. Pani dyrektor Marzenna Staroszczyk i Pani Marta Mic-Żminkowska oraz podopieczni strzeleckiego DPS-u wraz z opiekunami.
Podczas przeglądu dzieci miały możliwość poznania i utrwalenia śląskich zwyczajów  i tradycji.
Po roześmianych buziach zaproszonych gości oraz dzieci można stwierdzić, ze wszystkim się bardzo podobało, a zabawa była udana.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2024-05-17 07:31:55)

Data aktualizacji: 26 lipiec 2024, Licznik odwiedzin: 16638213