Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności w oświacie

Budynek dawnego przedszkola w Dziewkowicach odzyskał swoją świetność

5 wrzesień 2023
W poniedziałek 4 września uczniowie i mieszkańcy Dziewkowic w otoczeniu zaproszonych gości otworzyli podwoje zabytkowego budynku, któremu gmina Strzelce Opolskie przywróciła świetność.  Dobry to wiadomość dla najmłodszych, bo właśnie tam będą mieli swoje klasy.   
Przed rokiem Fundacja Most the Most i Gmina Strzelce podpisały umowę na dofinansowanie przez Fundację rewaloryzacji zabytkowego budynku w Zespole Szkoły w Dziewkowicach, który zwyciężył w konkursie Nasz

Zabytek w województwie opolskim. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Dziewkowic i okolic, władz Gminy Strzelce Opolskie oraz grantowi od Fundacji Most the Most, budynek w Zespole Szkoły w Dziewkowicach odzyskał dawną świetność, stając się miejscem edukacji, integracji i rozwoju dla mieszkańców. 

W uroczystości uczestniczyli liczni zaproszeni goście. Wśród nich była Brygida Ślabska - Prezes Zarządu Fundacji Most the Most, dzięki której udało się przeprowadzić wartą ponad milion złotych rewitalizację zabytkowego budynku dawnego przedszkola z murem pruskim. Uroczystość uświetnili również Henryk Griner - Dyrektor Regionu Opolskiego Banku Gospodarstwa Krajowego i Marek Wiza - Dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych Banku Gospodarstwa Krajowego. W uroczystości wzięli udział m.in.: Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc, Starosta Strzelecki Józef Swaczyna, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich Gabriela Puzik, Dyrektor Biura Wojewody Opolskiego Violetta Kozakiewicz, strzeleccy radni, dyrektorzy jednostek oświatowych, uczniowie ZPO w Dziewkowicach i mieszkańcy Dziewkowic 

Zwieńczeniem uroczystości było przecięcie wstęgi i otwarcie wyremontowanego budynku. Zaproszeni goście, jak i później uczniowie z rodzicami i mieszkańcy Dziewkowic mogli zobaczyć metamorfozę jaką przeszedł zabytkowy budynek wewnątrz. Oprócz odnowionych wnętrz i sal zajęć, ogromnym zainteresowaniem cieszyła się nowa ekspozycja stała dokumentująca historię Dziewkowic i oświaty dziewkowickiej. Ekspozycja została w formie trzech dużych fototapet, dzięki którym każda osoba przebywająca w obiekcie może zobaczyć historię Dziewkowic uwiecznioną na historycznych już zdjęciach. 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2023-09-05 09:20:01)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2023-09-07 14:08:04)
Liczba odwiedzin: 5070715

Stopka

Data aktualizacji: 24 czerwiec 2024, Licznik odwiedzin: 16257342
design by fast4net

Zamknij